Zakończyły się Mistrzostwa Europy Masters w Norwegii🇳🇴
W zawodach uczestniczyło ok. 1️⃣8️⃣0️⃣0️⃣ zawodniczek i zawodników z 3️⃣9️⃣ Państw Starego Kontynentu🌍
Zawodnicy Klub Tenisa Stołowego Gliwice/Akademia Tenisa Stołowego Piotr Zemła i Dariusz Steuer po bardzo dobrych grach w turniejach eliminacyjnych w grupach w grach indywidualnych i grze podwójnej w których zwyciężyli, przystąpili do turnieju głównego.
Na nowej hali specjalnie przygotowanej po dniu przerwy do rywalizacji, Nasi zawodnicy przystąpili do gier indywidualnych.
Piotr i Darek ze względu na rozstawienie w 1 rundzie mieli wolne losy. W 2 rundzie Piotr zwyciężył 3:0 niewygodnego Francuza🇫🇷, a w 3 rundzie uległ nieznacznie 2:3 Szwedowi🇸🇪. Darek w grze o 16 przegrał 1:3 z dobrze grającym Duńczykiem🇩🇰.
Obaj Nasi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych zajęli 1️⃣7️⃣ miejsce w Europie.
W kolejnym dniu przystąpiono do turnieju głównego w grach podwójnych………w których była szansa medalowa😬
Bardzo dobrze grająca i rozumiejąca się Nasza para w turnieju głównym w 1 rundzie miała wolny los w 2 rundzie ogrywa 3:0 parę ze Szwecji🇸🇪 i w walce o strefę medalową los przydzielił Piotrkowi i Darkowi bardzo dobra parę Francusko/Rumuńską🇫🇷🇹🇩(Filimon/Pietropaoli) faworytów do tytułu w grze podwójnej.
Indywidualnie Filimon został Mistrzem Europy, a Pietropaoli zajął 3 miejsce(przegrywając tylko w półfinale z Filimonem).
Nasza para zaczęła rewelacyjnie💥 wygrywając 1 seta co wzbudziło spory entuzjazm wśród kibiców i zdziwienie u przeciwników😉
W 2 secie niesieni dopingiem publiczności Nasi zawodnicy grali na 120% możliwości, a bekhendy Darka i bloki Piotrka co chwilę wprawiały w osłupienie faworytów, którzy dopiero po stanach mogli się cieszyć z wygranego seta. W 3 secie rewelacyjny początek i kolejne rewelacyjne zagrania wyprowadzają Naszą parę na prowadzenie 6:2 i faworyci musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności by znów w po stanach zwyciężyć😔
W 4 secie to już przeciwnicy kontrolowali grę i wygrali cały mecz 3:1. Nasi zawodnicy tym samym otarli się o strefę medalową zajmując ostatecznie 5️⃣miejsce, ulegając jak się później okazało Mistrzom Europy ( w finale Nasi przeciwnicy gładko wygrali 3:0 z byłymi Mistrzami Europy). Jak by losowanie było szczęśliwsze to kto wie, może również cieszylibyśmy się z medalu.
Ale i tak wielkie brawa dla Piotrka i Darka za postawę, walkę i zostawienie serducha przy stole 👏💪 🏓
Mistrzostwa Europy w wykonaniu Naszych zawodników można uznać za udane, a bilans 1️⃣1️⃣ zwycięstw i 3️⃣ porażki mówią same za siebie. Brawo👏🥰