I MISTRZOSTWA ŚLASKA W DWUBOJU STOŁOWYM

‼️‼️‼️I MISTRZOSTWA ŚLASKA W DWUBOJU STOŁOWYM ‼️‼️‼️
Poniżej przedstawiamy cały artykuł oraz fotorelację, które przygotował: Robert Ogłaza , dzięki 💪
W dniu 16.06.2024r. (tj. sobota) w Centrum Sportowo – Kulturalnym „ŁABĘDŹ” w Gliwicach – Łabędach odbyły się: I Mistrzostwa Śląska w Dwuboju Stołowym (SZACHY + TENIS STOŁOWY) ♟️🏓💥
Organizatorami rozgrywek były:
♟️ Ludowy Klub Sportowy START Kleszczów – Sekcja szachowa, oraz
🏓 Klub Tenisa Stołowego/Akademia Tenisa Stołowego w Gliwicach
„W zdrowym ciele, zdrowy Duch” to motto przyświecające każdemu Sportowcowi. Aby być ZDROWYM, należy zadbać o wszystkie aspekty naszego Życia, zarówno te fizyczne jak i umysłowe. Jako prezes klubu sportowego bardzo się cieszę, że dzisiaj to nie piłka nożna, przynajmniej do godziny 15:00 (mecz: Polska – Holandia w TV), ale właśnie Tenis Stołowy i Szachy będą królowały podczas dzisiejszej rywalizacji” – takimi słowami przywitał Zawodników Prezes LKS START Kleszczów Pan Tadeusz Cyrus.
Na starcie sobotniego turnieju stanęło ponad 100 uczestniczek i uczestników. To wielka niespodzianka, ponieważ turniej był organizowany po raz pierwszy i nie do końca było wiadomo, czy frekwencja dopisze. To dowód na to, że połączenie tych dyscyplin sportowych oraz zmiana formuł dotychczasowych rozgrywek jest dodatkowym „magnesem” i może jednoczyć sympatyków obu dyscyplin.
„To pierwsza tego typu impreza „na Śląsku”, organizacji której, od początku przyświecało hasło szeroko pojętej Integracji. Połączenie tych dwóch dyscyplin, które na pierwszy rzut oka są „sprzeczne” ze sobą, w efekcie okazało się strzałem w przysłowiową „dziesiątkę”. Z jednej strony szybki i wymagający sprawności fizycznej – Tenis Stołowy, w którym decydującym o zwycięstwie jest – czas reakcji, oraz….SZACHY, „królewska gra”, w której decydującą role odgrywa tzw. „potęga umysłu” to, jak pokazała zorganizowana wczoraj impreza dyscypliny sportowe, które nawzajem się uzupełniają” – mówi Nasz Menedżer Rober Ogłaza
Zarówno Szachy, jak i Tenis Stołowy to dyscypliny dla KAŻDEGO. Grać oraz Integrować się może KAŻDY niezależnie od wieku czy sprawności fizycznej. Na sport nigdy nie jest „za wcześnie”, ani „za późno”, a codzienna dawka „dobrej zabawy” na pewno doskonale wpłynie na Nasze samopoczucie. Najstarszy zawodnik turnieju, Pan Zdzisław Orzechowski ma 84 lata (doskonale gra zarówno w TS jak i Szachy), a najmłodsza zawodniczka: Alicja Wieczorek, 8 lat.
„Już od dawna, chcieliśmy zrobić coś nowego; coś…co mogło by pokazać, że SZACHY to nie tylko, wbrew obiegowej opinii „siedzenie przy stole”, ale również: emocje sportowe, rywalizacja, a przede wszystkim dobra zabawa. Chcieliśmy też trochę odświeżyć dotychczasową formułę….okazało się że tenis stołowy jest doskonałym uzupełnieniem Szachów.” – mówi organizator oraz Zawodnik LKS Kleszczów Andrzej Panek.
Nad prawidłowym przebiegiem całego turnieju „pieczę” sprawowała Pani Anna Kohut – zawodnik oraz międzynarodowy sędzia szachowy. Zawody przebiegały bardzo sprawnie, w duchu sportowej rywalizacji. Wszyscy zawodnicy mieli do rozegrania 7 podwójnych partii (szachy + tenis stołowy). Oprócz 3 najwyższych miejsc „na pudle” zostały wręczone nagrody w kategoriach :
• Dla Najlepszej Zawodniczki turnieju
• Dla Najlepszych zawodników w kat. do 14 lat i 18 lat
• Dla Najmłodszego i Najstarszego Zawodnika
„Bardzo dobry turniej, fantastyczna organizacja, super atmosfera…” – to tylko niektóre słowa, padające z ust zawodników i uczestników‼️🏆💪
„Cieszę się, że KTS Gliwice mógł uczestniczyć w tym projekcie. Teraz już, biorąc pod uwagę zainteresowanie oraz przebieg turnieju mogę obiecać, że zrobimy wszystko, aby w kolejnych sezonach rozwijać ideę „SZACHOTENISA” na Śląsku” – podsumowuje Dariusz Steuer, Prezes KTS Gliwice.
PHOTO: Robert Ogłaza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *