GLIWICE BIJĄCYM SERCEM PINGPONGOWEJ EUROPY

GLIWICE BIJĄCYM SERCEM PINGPONGOWEJ EUROPYI‼️🏓
Już w dziś 14 lipca 2023 roku, w Arenie Gliwice rozpoczną się Orlen 2023 European Youth Championships – Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w Tenisie Stołowym! 🏓
W mistrzostwach Starego Kontynentu udział weźmie przeszło 550 zawodniczek i zawodników z 44 państw. Na wydarzenie zaprasza partner główny wydarzenia – Województwo Śląskie oraz Klub Tenisa Stołowego Gliwice/Akademia Tenisa Stołowego.
Po świetnych występach w latach 2021-22, młodzi polscy tenisiści stołowi z nadziejami medalowymi przystąpią do Orlen 2023 European Youth Championships w Arenie Gliwice. Turniej odbędzie się w dniach 14-23 lipca. Nasz kraj reprezentować będzie 20 zawodniczek i zawodników, a niemal połowa z nich była już na podium MŚ i ME.
O tym, że mamy zdolną pingpongową młodzież świadczą medale z historycznych ME do lat 19 i 15. Zresztą wystarczy się cofnąć do dwóch poprzednich edycji, rozgrywanych rok i dwa lata temu w Serbii i Chorwacji, gdzie Biało-Czerwoni zdobyli łącznie aż 18 medali, w tym 6 złotych.
– Na medale w wielu konkurencjach mamy szansę i w tegorocznych Orlen 2023 European Youth Championships w Gliwicach, ale wolałbym nie nakładać presji na naszą młodzież i nie wskazywać, kto ma ich najwięcej. Jeśli pokażą na zawodach swój najlepszy poziom sportowy, to stać ich na powtórzenie sukcesów z dwóch poprzednich lat – mówi Stefan Dryszel, legendarny zawodnik i trener, dziś dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.
Orlen 2023 European Youth Championships to pierwsze ME Juniorów i Kadetów w naszym kraju od 1980 roku. Wtedy gospodarzem był Poznań. Później Polskie Związek Tenisa Stołowego organizował seniorskie Mistrzostwa Europy w 2011 i 2021 roku oraz nieoficjalne Mistrzostwa Świata Kadetów w 2019 roku.
Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów rozegrane zostaną w Arenie Gliwice, jednym z najnowocześniejszych i największych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce. Wybór Gliwice na miasto organizatora nie był przypadkowy. Na terenie województwa śląskiego, w bieżącym sezonie rozgrywkowym, działa 71 klubów tenisa stołowego, co stanowi najlepszy wynik pośród wszystkich województw. Śląskie pochwalić się może również oszałamiającą liczbą zawodników z licencjami sportowymi, których jest przeszło 1300.
Za sprawą aktywnie działającego Śląski Związek Tenisa Stołowego oraz klubu Klub Tenisa Stołowego Gliwice/Akademia Tenisa Stołowego, każdego roku na terenie województwa śląskiego odbywa się kilka ogólnopolskich turniejów tenisa stołowego. W sezonie 2022/2023 region ten gościł m.in. 1. Grand Prix Polski Juniorów, 6. i 7. Grand Prix Polski Weteranów, Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków oraz Indywidualne Mistrzostwa Polski Weteranów. Liczba regularnie organizowanych turniejów tenisa stołowego doskonale pokazuje, że Śląskie i Gliwice tenisem stołowym stoi.‼️
Zapraszamy do kibicowania na Arena Gliwice, a kto nie może to zapraszamy na relacje live

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *