Worek medali Naszych Juniorów w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska

Worek medali 🥇🥈🥉Naszych Juniorów w
Indywidualnych Mistrzostwach Śląska 🏓‼️
W terminie 02.04.2023 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorek i Juniorów w Jastrzębiu Zdrój w hali Omega.
Mistrzostwa Województwa to obok Mistrzostw Polski najważniejszy turniej w roku i sprawdzian formy przed turniejem ogólnopolskim. Zawodnicy i szkoleniowcy przez cały sezon szykują formę, aby optymalnie przygotować się do turniejów mistrzowskiej rangi.
Reprezentantki KTS Gliwice wystąpiły w składzie Anna Studnicka, Julia Kaczmarczyk, Gosia Pietek i Marta Myśliwiec.
Ania Studnicka trafiła w pierwszej rundzie na Laurę Żurek reprezentującą barwy KS Naprzód Borucin. Ania wygrała w ładnym ofensywnym stylu w stosunku setów 4-1. W drugiej rundzie zmierzyła się z Aleksandrą Gołębiowską ze Skarbek Tarnowskie Góry ulegając rywalce 4 – 1 w setach. Wynik nie oddaje atmosfery pojedynku. Ania biła się o każdy punkt podejmując wiele jakościowych wymian. Cieszy się mnie rozwaga z jaką przygotowuje grunt pod atak. Świetny występ Ani. Mistrzostwa Śląska różnią się od turniejów wojewódzkich tym, że partie w turnieju singla rozgrywane są do czterech setów, aż do momentu pierwszej porażki. W turnieju pocieszenia Ania uplasowała się w przedziale 9-12 wygrywając walkowerem z Nadine Brachaczek.
Julia Kaczmarczyk w turnieju indywidualnym zmierzyła się w pierwszej rundzie z Wiktorią Krzempek reprezentującą RKS Cukrownik Chybie. Przegrała po równej walce w końcówkach dzieląc sety na stanach. W turnieju pocieszenia Julia uplasowała się w przedziale miejsc 9-12 wygrywając w ładnym stylu 3-2 w setach z Zuzanną Pawełczak reprezentującą KU AZJ UJD Częstochowa.
Gosia Pietek w pierwszej rundzie zagrała z Nadią Kuśnierek reprezentującą GUKS Lider Gaszowice ulegając rywalce w stosunku setów 4-1. Gosia dzielnie walczyła w trakcie całego turnieju i często urywała sety zawodniczkom, które dłużej trenują od niej. Ostatecznie uplasowała się w przedziale miejsc 17-24 podejmując w ostatniej rundzie Zuzannę Pawełczak.
Marta Myśliwiec w pierwszej rundzie zmierzyła się z wymagającą rywalką z klubu Skarbek Tarnowskie Góry – Julią Tkocz. Julia potrafiła nadać piłce dużą rotację topspinową z bekhendu. Marta dostosowała się do sytuacji wymagającej użycia narzędzia w postaci pasywnego bloku, jednak uległa rywalce po zaciętej walce 4-2 w setach. Mecz obfitował w wiele jakościowych i dynamicznych wymian po obu stronach stołu. W turnieju pocieszenia Marta uplasowała się w przedziale 9-12 wygrywając ostatni pojedynek z Nadią Kuśnierek w stosunku setów 3-2.
Juniorzy reprezentujący KTS Gliwice wystąpili w składzie Dawid Gala, Oskar Paruch, Oliwier Sokołowski, Miłosz Piecowski oraz Oskar Sokołowski.
Dawid Gala zagrał wyśmienity turniej. W drugiej rundzie zmierzył się z kolegą klubowym Oskarem Paruchem. Derby wewnątrz-klubowe rozstrzygnął na swoją korzyść w stosunku setów 4-2. Mecz był widowiskowy i charakteryzował się długimi wymianami. Dawid grał aktywnie i dynamicznie. W kolejnej rundzie Dawid podjął kolejnego klubowego kolegę Miłosza Piecowskiego i uległ po wyrównanej walce 4-2. Mimo przegranej szedł po zwycięstwo w trakcie meczu. Dawid zakończył klasyfikację indywidualną na piątym miejscu. Co najbardziej cieszy, że Dawid grał nie tylko efektownie ale także efektywnie.
Oskar Paruch w pierwszej rundzie pokonał Tymoteusza Tomana z LKS Gwiazda Skrzyszów w stosunku setów 4 – 0. Oskar grał pewnie, regularnie i rotacyjnie. Udany pojedynek. W drugiej rundzie zmierzył się z kolegą klubowym Dawidem Gala i uległ w widowiskowym pojedynku 4 – 2 w setach. W turnieju pocieszenia Oskar pokonał Patryka Stanik z UKS Huragan Sosnowiec 3-0 oraz Adriana Pańczyka z KS Viret CMC Zawiercie 3- 1. Adrian prezentował wysoki poziom i Oskar musiał iść po zwycięstwo aktywnie pracując rotacyjnym forhendem topspinem. Kluczowy z perspektywy wyniku był aspekt prawidłowego rozmieszczenia. Oskar prawidłowo wybierał kierunki zagrań. Po efektownym zwycięstwie Oskar uplasował się w przedziale miejsc 9-12.
Oliwier Sokołowski w pierwszej rundzie zmierzył się z Oliwierem Śliwka. Na papierze Oliwier Sokołowski był zdecydowanym faworytem. Niestety nie zawsze trafia się z formą. Nie mamy wpływu na dyspozycję dnia. Oliwier uległ rywalowi z KS Naprzód Borucin w stosunku setów 4-2. Po przegranej odbudował się i wrócił do standardowej formy wygrywając w turnieju pocieszenia z Adamem Sławackim – MUKS Jedynka Pszów 3 – 1 oraz z Dariuszem Herszkiewiczem – UKS Huragan Sosnowiec 3-0.
Miłosz Piecowski w pierwszej rundzie turnieju zmierzył się z Adrianem Pańczykiem – KS VIRET CMC Zawiercie i wygrał 4-0 w setach. W drugiej rundzie zmierzył się z kolegą klubowym Dawidem Gala. Podopieczni KTS Gliwice stoczyli jakościowy pojedynek. Efektowne wymiany kokietowały spojrzenia kibiców. Miłosz zwyciężył w stosunku setów 4-2. W półfinale Miłosz pokonał 4-0 Michała Łysakowskiego z MUKS Jedynka Pszów. Michał był w wyśmienitej formie, co wymagało od Miłosza wyjątkowego zaangażowania. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Jakościowy pojedynek gdzie Miłosz poszedł ‘’na noże’’. W finale Miłosz stoczył mecz stojący na wysokim poziomie z Bartkiem Skórko i uległ po wyrównanej walce 4-2 w setach…
Oskar Sokołowski w pierwszej rundzie turnieju zmierzył się z Danielem Woźniakiem – KS Spin Częstochowa wygrywając spotkanie 4-1. Oskar na przestrzeni sezonu poprawił formę i jakość gry. Widać było w jego poczynaniach kulturę gry. Wybierał właściwe piłki do silnego ataku i odpowiednie do rotacyjnego. Właściwie rozmieszczał zagrania lokując jakościowo piłkę. Oskar poprawił regularność i topspin forhend odwrócony. Potrafił sprawnie ustawić się na nogach i wyprostować rękę zwiększając moment obrotowy ramienia, co dodaje siły jakości topspinowi forhend. W ćwierćfinale Oskar zmierzył się z Oliwierem Śliwka. Wygrał spotkanie 4-0 idąc po zwycięstwo. Oskar nie czekał na okazje, tylko stwarzał je aktywnie używając forhendu topsina po stronie bekhendowej. Często stosował moduły taktyczne, które szlifowaliśmy w trakcie przygotowań – BPS. W półfinale Oskar zmierzył się ze świetnie dysponowanym Bartkiem Skórko reprezentującym JKTS Jastrzębie – Zdrój. Przegrał pojedynek w stosunku setów 4-1, lecz wiele z nich rozstrzygały końcówki. Szkoda seta, w którym Oskar wygrywał 5-1 i przegrał, natomiast trzeba oddać Bartkowi, że wytrzymał w tym secie bardzo wiele długich pojedynków typu topspin kontra topspin. Mecz był efektowny. Cieszy mnie, że Oskar, który jest juniorem dopiero pierwszy sezon zdobył brązowy medal w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Juniorów. Taki sukces to także wypadkowa udanych startów w turniejach wojewódzkich, gdzie Oskar krok po kroku przygotowywał ranking do IMŚJ torując sobie drogę do sukcesu zwycięstwami z – między innymi – tak silnymi rywalami jak Maksymilian Gwizdoń.
W grach podwójnych sukcesy odniosły Julia Kaczmarczyk w parze z Julią Tkocz. Dziewczyny czuły ‘’chemię deblową’’ grając odważnie i jakościowo. Sprawiały wrażenie jakby od wielu lat grały z sobą debla. Wyśmienity występ juniorek z KTS Gliwice oraz MKS Skarbek Tarnowskie Góry. Warto też wyróżnić parę deblową Ania Studnicka z Martą Myśliwiec. Podopieczne KTS Gliwice zagrały świetne i zażarte pojedynki. Często Marta używała topspinów z bekhendu i smeczów z bekhendu oraz forhendu a Ania pracowała rotacyjnymi topspinami. Dziewczyny uplasowały się w rywalizacji deblowej na 5 miejscu. Do gustu mi przypadła postawa Gosi Pietek i Alicji Gruca, którym zabrakło uncji szczęścia, by wygrać pojedynek z Laurą Zurek i Nadią Kuśnierek.
W turnieju gier podwójnych juniorów podopieczni KTS Gliwice obsadzili całe podium‼️ Bracia Sokołowscy Oskar i Oliwier wywalczyli brąz🥉. Dawid Gala w parze z Michałem Łysakowskim z MUKS Jedynka Pszów sięgnęli po srebro🥈 a Miłosz Piecowski z Bartłomiejem Skórko JKTS Jastrzębie – Zdrój zdobyli złoty🥇 medal. Udane rozdanie łupów deblowych dla KTS Gliwice. A o ‘’rzut beretem’’ od podium znaleźli się Oskar Paruch z Darkiem Hereszkiewiczem kończąc zmagania turniejowe na piątym miejscu. W grze mieszanej Miłosz Piecowski wraz z Magdalena Rakowską wywalczyli brązowy🥉 medal. Julka Kaczmarczyk w parze z Adamem Sławackim zdobyli piąte miejsce. W przedziale 9-16 ulokowały się pozostałe miksty KTS Gliwice w składach: Ania Studnicka, Oskar Paruch (utkwiła mi w pamięci ich waleczna postawa), Gosia Pietek i Oliwier Sokołowski, Marta Myśliwiec i Dawid Gala.
Podsumowując turniej wypada dokonać bilansu zysków podopiecznych KTS Gliwice: 4️⃣ medale zdobył Miłosz Piecowski w tym 2️⃣ złote🥇 w drużynówce oraz w deblu. Oskar Sokołowski zdobył 2️⃣ brązowe🥉 medale w singlu i w deblu. Dawid Gala zdobył srebrny🥈 medal w deblu. Julia Kaczmarczyk zdobyła brązowy🥉 medal w deblu. Oliwier Sokołowski wywalczył brązowy🥉 medal w deblu.